Osobní znak

Návod k použití
Kategorie: Články bez kategorie

Proč se registrovat?

Text je nutno přepracovat na základě finální funkcionality!

Registrace není nutná. Při anonymním přístupu vám budou zobrazena data o nežijících osobách bez omezení, o žijících osobách dostanete jen omezené informace. Registrovaní uživatelé mají neomezený přístup a hlavně mohou být notifikováni (upozorňováni) o novinkách na tomto webu. Očekávám, že registrovat se budou zejména přímí rodinní příslušníci a osoby, kterých se údaje v rodokmenu nějakým způsobem dotýkají.

V seznamu aktuálních výročí jsou data o žijících osobách zobrazena pouze registrovaným a přihlášeným uživatelům.

Jak registrace probíhá?

Registrační formulář je k dispozici v sekci pro přihlášení. Celý proces je v podstatě automatický. Registrace je dokončena kliknutím na potvrzující odkaz v zaslaném emailu. Přestože proces je téměř automatický, mám jako administrátor právo zakázat přístup uživatelům, kteří se „nebudou chovat v souladu s dobrými mravy“.

Jak jsou data rozdělena?

Na stránkách jsou data ze dvou GEDCOM databází. GEDCOM (GEnealogical Data COMmunication) je standardní formát pro ukládání rodopisných informací, byl vyvinut pro potřeby genealogických výzkumů Církve Ježíše Krista Svatých posledních dnů (mormonů) a je implementován v různých softwarových nástrojích. První databáze obsahuje data ze skalické větve, Tonnerovi, Staňkovi a Mühlbauerovi. Pro jednotlivé rodiny jsou vytvořeny samostatné náhledy – stromy, které obsahují údaje o přímých potomcích zakladatele daného rodu a jejich partnerech. Druhá databáze zahrnuje data o nositelích jména Gruna v oblasti Jezeřan-Maršovic.

Nástroj pro práci s GedCom

Byl použit nástroj Joaktree, jehož autorem je Niels van Dantzig (Joaktree.com).

Provedl jsem první lokalizaci. Některé texty mohou být ještě "kostrbaté", proto vítám vaše náměty a nápady pro vylepšení lokalizace.

Jak údaje o předcích najít?

Buď odkazem na daný strom (rodinu) a výběrem jmenného rejstříku, kde je přístupné hledání dle jména a příjmení. Zadávat lze texty malým písmem, tlačítko H provede vyhledání, tlačítko V vyčistí pole pro zadání vyhledávací podmínky. V seznamu jsou odkazy na data o vybraných osobách, rozkliknutím je zobrazen detail osoby. Na záložce „Předci“ je k dispozici strom 4 generací předků, na záložce „Potomci“ jsou pak zobrazena data o všech potomcích daného jedince.

Hledání na stránkách

Pro hledání lze použít i políčko pro hledání v horní části stránek. Tímto způsobem se text (například jméno) vyhledá jak ve stromech z GEDCOM databází, tak v článcích na tomto webu.

Aktuální rodinná výročí

Na většině stránek je k dispozici odkaz na aktuální rodinná výročí. Každý záznam v tomto seznamu je zároveň odkazem na detailní informace o osobách, kterých se výročí týká.

Další rady

Pokud potřebujete další pomoc, využijte přímého kontaktu (viz kontakty) nebo diskusního fóra.

Nejsou žádné osoby spojené s článkem.

Nejsou žádné další články ve stejné kategorii.

Poslední aktualizace dat: 2024-03-22 22:15:21

Kontakty

@
Pokud máte jakýkoliv dotaz, námět připomínku či sdělení, neváhejte nás kontaktovat pomocí kontaktního formuláře.
Na vaše dotazy obratem odpovíme.

Vytvořeno s využitím frameworku Bootstrap verze 4.6.1