Osobní znak

3. Rodinné setkání

Společná fotografieVe dnech 3.20.2015 a 4.10.2015 proběhlo již třetí rodové setkání.

V sobotu se konala hlavní část a místem byly opět Rakšice u Moravského Krumlova, restaurace Orlovna. Počet účastníků se průběžně pohyboval kolem 60 (některří průběžně odcházeli, jiní přicházeli). Setkání začalo tradičním přivítáním a následnám obědem. Po něm následovala přednáška o využití DNA analýzy v dalším rodovém bádání a o zjištěných novinkách za poslední rok. Pak následovalo společné fotografování a po něm vycházka po Rakšicích s cílem na místním hřbitově. Po večeři jsme se účastnili společné mše v místním kostele a večer následovala volná zábava. Poměrně velkou odezvu měla akce Grunovi a jejich oblíbené recepty. Dodané návody na přípravu dobrot zpracovávám. 

Druhý den jsme již v menší sestavě (přesto s nárůstem počtu účastníků oproti loňsku) navštívili Skalici. Prošli jsme místa, kde dodnes stojí dům č.33, rodiště Kašpara Gruny a dům č. 41 - místo narození pokračovatelů rodu, dvojčat Františka a Václava. Pak jsme se prošli až do zámecké zahrady k památnému platanu. Po té jsme se rozjeli do svých domovů.

Věřím, že se se vydařená akce líbila. Už nyní přemýšlím, co nového představím na příštím setkání. O termínu a přípravách budu na těchto stránkách včas informovat.

Jan Gruna

Společná fotografieSpolečná fotografie

Poslední aktualizace obsahu: 2021-08-12 11:06:55

Kontakty

@
Pokud máte jakýkoliv dotaz, námět připomínku či sdělení, neváhejte nás kontaktovat pomocí kontaktního formuláře.
Na vaše dotazy obratem odpovíme.

Vytvořeno s využitím frameworku Bootstrap verze 4.3.1